Doprava autobusem


Protože na Lipku žádný autobus nezajíždí, musíte vystoupit ve Vimperku a zbytek dojet vlakem. Z autobusového nádraží je to na vlakové asi 300 m.

Do Vimperka jezdí přímé autobusy z Prahy, Plzně, Tábora, Českých Budějovic, Dačic a Klatov. Při dopravě autobusem je třeba mít na paměti, že musíte mít lyže v obalu, jinak vás řidič nenechá nastoupit. Rovněž je výhodné mít batoh bez kostry, jelikož za jeho přepravu platíte méně než za batoh s kostrou.

Autobusové spojení do Vimperka bývá rychlejší, než vlakové, ale autobusy mívají velká omezení jízdy - např. jezdí jen ve svátek, v pondělí a.p. Nakonec však díky neprovázanosti obou druhů dopravy zůstanete dlouho čekat ve Vimperku, a celková doba pak vyjde ještě delší, než kdybyste jeli celou cestu vlakem - toto platí hlavně při cestě z Českých Budějovic.

Zůstává však výhodou, že tyto autobusy většinou jezdí přímo až do šumavských středisek, jako Kvilda, Modrava, Zadov ... Tato místa mají celkem dobré přímé spojení s Prahou.

V zimním období jezdí přímý "běžkařský" autobus České Budějovice - Zadov - Kvilda, od kterého je dobrý přípoj na vlak ve Vimperku.

V letním období jezdí ekologické autobusy v trasách Kaplice pod Boubínem - Horní Vltavice - Borová Lada - Kvilda - Modrava - Srní - Prášily - Železná Ruda, dále Horská Kvilda - Kvilda - Bučina, kde je ve Finsterau přípoj na německé turistické autobusy, a nakonec je zde zaveden autobus z Nové Pece na Jelení vrchy.

Jak se dostanete z nádraží k hájovně, se dočtete v sekci vlaky


<< Zpět