SJEZDOVKY


Okolí hájovny nabízí rovněž možnost sjezdového lyžování. Především je to lyžařský areál Kubova Huť, který je vzdálen pouhých 10 minut jízdy vlakem. 

Vimperku je též servis a půjčovna. Půjčují  lyže a snowboardy.


Zde se nachází dva vleky a tři sjezdovky, nádraží je přímo pod nimi. Autem můžete dojet na Nové Hutě, kde je několik vleků a spíše lehčích sjezdovek. Z parkoviště Na Pláních je možno pěšky dojít do oblíbeného lyžařského areálu Zadov - Churáňov s jednou sedačkovou lanovkou a několika vleky. Permanentka ze Zadova platí i na Nových Hutích.

 

Začínající sjezdaři a děti si užijí hodně legrace na loukách nad hájovnou, které jsou jako stvořené pro trénink lyžování a snowboardingu - začít můžete na mírné louce u hájovny, a trénink můžete završit na strmých svazích u Michlovy Hutě, vše do 1 km od nás.

 

Na Michlově Huti, asi 2 km od hájovny, se na louce nachází malý vlek, na kterém je také možno po dohodě s místním provozovatelem jezdit.

I ve zdánlivě čistě běžeckých centrech Kvildě a Modravě je možnost sjezdového lyžování na kratších vlecích.

 

Je možno také navštívit lyžařské vleky ve Strážném, nebo se vydat do skvělého lyžařského areálu v Železné Rudě. Na Německé straně Šumavy, přístupné přes hraniční přechod Strážný je rovněž hodně možností sjezdového lyžování, lze navštívit i rakouský lyžařský areál Hochficht.

zpět běžky sjezdovky sáňkování bruslení